Saltar apartados

CURSOS DE FORMACIÓ

L'alumnat de la Universitat d'Alacant que supere aquests cursos podrà incorporar-los al seu expedient acadèmic sol·licitant-ho en la secretaria de la seua facultat, segons el que es disposa en la normativa aplicable.

No es tornaran els diners una vegada iniciat el curs en què t'hages inscrit.

Veure FULLET

INSCRIPCIÓ

  • FORMA
  • TERMINI (per a cada curs, i de forma general):
    • Inici: amb un mes d'antelació
    • Acabament: 3 dies abans del començament del curs, o quan es completen les places oferides (7 dies abans, en el cas dels cursos de busseig)

LLISTAT DE CURSOS (setembre - desembre 2018)

NOM i PROGRAMA

HORES/CRÈDITS

DATES

HORARI i LLOC

EUROS

Bussejador Una Estrela

Programa

 

50 h / 5

Del 28 de setembre al 14 d'octubre

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

No UA: 330

Cuida la teua esquena

Programa

 

30 h / 3 Del 3 d'octubre al 21 de desembre

Dimecres i divendres, de 09:30 a 11:00 h

Sala d'esgrima (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 200

 

No UA: 210

Escalada Esportiva

Programa

20 h / 2 Del 16 d'octubre al 20 de novembre

Dimarts i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

No UA: 140

Entrenament de força i control motor

Programa

20 h / 2 Del 20 al 27 d'octubre

Teoria:

Dissabtes, de 9 a 14 h. A1/1-27P Aulari I

Pràctica:

Dissabtes, de 16 a 21 h. Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 70

 

No UA: 80

Bussejador Dos Estreles

Programa

50 h / 5 Del 31 d'octubre al 18 de novembre

Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

No UA: 330

Entrenament de la força basat en el control de la velocitat (VBRT)

Programa

20 h / 2 Del 2 al 10 de novembre

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. A1/1-27P Aulari I

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 15 h. Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 100

 

No UA: 120

Monitor de Pilates

Programa

50 h / 5 Del 16 de novembre al 15 de desembre

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. GE/2-10P - Facultat de Filosofia i Lletres II (Geografia)

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 14 h i de 16 a 20 h. Sala aeròbic (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 200

 

No UA: 250

Instructor de Cross-Hit en programes de salut

Programa

20 h / 2 Del 23 de novembre a l'1 de desembre

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. GE/2-09M - Facultat de Filosofia i Lletres II (Geografia)

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 15 h. Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 100

 

No UA: 120

Bussejador Tres Estreles

Programa

70 h / 6 Del 30 de novembre al 23 de desembre Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 400

 

No UA: 440

Inici

LLISTAT DE CURSOS (gener - juliol 2019)


NOM i PROGRAMA

HORES/CRÈDITS

DATES

HORARI i LLOC

EUROS

Cuida la teua esquena

Programa

30 h / 3 Del 6 de febrer al 12 d'abril

Dimecres i divendres, de 09:30h a 11:00 h

Sala d'esgrima (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 200

 

No UA: 210

Escalada Esportiva

Programa

20 h / 2 Del 12 de febrer al 21 de març

Dimarts i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

No UA: 140

Iniciació al Muntanyisme, Senderisme i Supervivència

Programa

38 h / 3 Del 25 de febrer al 3 de març

Teoria:

De dilluns a dijous, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunitat UA: 120

 

No UA: 140

Entrenador de Power Lifting

Programa

20 h / 2 Del 9 al 16 de març

Teoria:

Dissabtes, de 9 a 14 h. A1/1-27P Aulari I

Pràctica:

Dissabtes, de 16 a 21 h. Sala d'entrenaments, gimnàs de musculació (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 70

 

No UA: 80

Instructor en Força i Musculació

Programa

50 h / 5 Del 22 de març al 13 d'abril

Teoria:

Divendres, de 17 a 21 h. FI/1-05P - Facultat de Filosofia i Lletres I (Filología)

Pràctica:

Dissabtes, de 9 a 14 i de 16 a 20 h. Sala d'aeròbic (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 200

 

No UA: 250

Iniciació al Muntanyisme, Senderisme i Supervivència

Programa

38 h / 3 De l'1 al 7 d'abril

Teoria:

De dilluns a dijous, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunidad UA: 120

 

No UA: 140

Bussejador Una Estrela

Programa

50 h / 5 Del 5 al 21 d'abril Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

No UA: 330

Bussejador Dos Estreles

Programa

50 h / 5 Del 30 d'abril al 19 de maig Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

No UA: 330

Iniciació al Muntanyisme, Senderisme i Supervivència

Programa

38 h / 3 Del 13 al 19 de maig

Teoria:

De dilluns a dijous, a través de la plataforma Moodle

Pràctica:

De divendres a diumenge, a Muro d'Alcoi

Més detalls en programa

Comunitat UA: 120

 

No UA: 140

Escalada Esportiva

Programa

20 h /2 Del 14 de maig al 13 de juny

Dimarts i dijous, de 19:30 a 21:30 h

Rocòdrom (pavelló poliesportiu)

Comunitat UA: 120

 

No UA: 140

Bussejador Tres Estreles

Programa

70 h / 6 Del 14 al 23 de juny Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 400

 

No UA: 440

Bussejador Una Estrela

Programa

OBERT TERMINI D'INSCRIPCIÓ

50 h / 5 Del 18 al 28 de juliol Veure programa, annex 2

Comunitat UA: 300

 

No UA: 330

Inici

CONVOCATÒRIA PERMANENT DE PROPOSTES DE CURSOS DE FORMACIÓ

Tant els membres de la comunitat universitària com el personal extern a la mateixa, ja siguen persones físiques o jurídiques, podran presentar ofertes de cursos de formació en activitats esportives, mitjançant l'emplenament d'un formulari de sol·licitud.

SERVEI D'ESPORTS


Universitat d'Alacant
C/ Alacant, s/n
03690 - Sant Vicent del Raspeig
Alacant (Spain)

Tel: (+34) 96 590 37 39

Fax: (+34) 96 590 93 02

Facebook: http://www.facebook.com/deporteenlaua

Per a més informació: informacio@ua.es, i per a temes relacionats amb aquest servidor web: webmaster@ua.es

Carretera de Sant Vicent del Raspeig, s/n - 03690 Sant Vicent del Raspeig - Alacant - Tel.: 96 590 3400 - Fax: 96 590 3464